Český karamel

Irena a Vašek Kalkušovi začali karamel dělat nejdříve pro sebe a své přátele. Inspirovali je vzpomínky z dětství, ale také páter F. Ferda, který ve svém Receptáři píše: "Pro Vaše zdraví je nejlepší, jestliže budete řepný cukr užívat ve formě karamelu. Ten je zásaditý a z lidského organismu neubírá minerály pro další zpracování, chráníme tak žaludek před překyselením"

Výroba se postupně rozrůstala, každým rokem také přibývají nové kombinace s kořením, bylinkami nebo např. kávou. Karamel manželé vaří po malých množstvích a každý kousek je pečlivě zabalen. 

Docela příjemný způsob, jak si osladit život, co myslíte?

Kalkušovi

Cena

155210
1155210
7 položek celkem
51 1 tekuty ceskokrumlovsky karamel od vaska originalni
od 155 Kč

Čistým tekutým karamelem můžete dochutit studené i teplé nápoje (alko i nealko), ale také sladká jídla jako jsou palačinky nebo lívance, ale také masitá jídla, přidávat ho při...

104/0-2
karamel kávový
170 Kč

Pokud máte rádi kávu, tento kávový karamel si vás získá. Využijete jej k ochucení alko i nealko nápojů nebo dezertů. Ale někdy si možná prostě jen tak na lžičku mlsnete...

107
Karamel s chilli a solí 0,2 l
170 Kč

Tak tohle je mezi krumlovskými karamely "miláček." Kombinace sladké karamelové chuti s pikantností chilli, solí a špetkou tymiánu je skvělá! 

113
karamel vanilkový
od 170 Kč

Karamel a pravá vanilka... kombinace, které je těžko odolat... Věděli jste, že se vanilka používá jako afrodisiakum a při stresu?

110/0-2
Karamel višeň
170 Kč

Karamel a šťáva z jihočeských višní... to je slast... třeba na pohár nebo palačinku...

119
Evin mls
210 Kč

Kdyby Eva v ráji odolala jablku, v záloze by možná bylo toto... 280 g lahody

128
Karakao
Karakao
Skladem
od 210 Kč

Lahůdka, které se nejspíš nebude chtít vzdát. Kvalitní kakao a karamel s vanilkou... sametová hebkost.

125/180

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem