Blažek Vladimír

Ing. Arch. Vladimír Blažek

Absolvoval nejprve Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně pod vedením Milana Zezuly a Jana Rajlicha a poté Fakultu architektury VUT u profesorů Miloše Axmana a Antonína Kuriala.

Svou první samostatnou expozici otevřel ve svých 26 letech, ale naplno začíná vystavovat až po roce 2000.

Vladimír Blažek žije a tvoří střídavě v Brně a v Českém Krumlově. Krumlov se do jeho tvorby zapsal výraznou stopou, téma křivolakých uliček, zákoutí města, věže zámku a kostela zpracovává opakovaně, různými technikami.

Jako architekt dokáže Vladimír Blažek vidět městům a stavbám pod kůži, zřetelnými a ráznými tahy vystihnout jejich působivost  a jasně ukázat svoje vidění světa divákovi, aniž by realitu dominantně deformoval podle svého. Mistrná kresba a nebojácné zacházení s barevnými tóny vtahují diváka do atmosféry zcela nekompromisně a divák rád podléhá.

 portret na web 2

4 položek celkem
Krumlov 94
400 Kč

I zimní Krumlov má v sobě cosi hřejivého... Autorský tisk, 20 x 30 cm, dřevěný přírodní rám a sklo. Autorem je Ing. Arch. Vladimír Blažek.

242
Krumlov 07
500 Kč

Fortnou můžete v centru města projít k řece, při příchodu je kostel sv. Víta jistě dominantou. Autorský tisk, 30 x 40 cm, bílý rám a sklo. Autorem je Ing. Arch. Vladimír Blažek.

239
Krumlov 45
500 Kč

Vybavíte si tenhle pohled Panenskou uličkou do Široké ulice? Tisk z originálu na papíře, kombinovaná technika, 30 x 40 cm, bílý rám a sklo. Autorem je Ing. Arch. Vladimír Blažek.

236
Krumlov 36
6 500 Kč

Neotřelý pohled dodávající prostor kostelní věži v celé její výšce. Originál, akryl na plátně, 50 x 70 cm. Autorem je Ing. Arch. Vladimír Blažek.

245

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení