PŘÍVĚŠEK POKOVENÁ HORTENZIE

Kód: 392
Neohodnoceno
1 099 Kč
Skladem

Olga Vondráková, která vytváří pod značkou Nature in Drop šperky z přírodnin, je původem z Ruska. Narodila se na Urale, ve městě Orenburg. Vystudovala biologii a ekologii. Působila na Ruské akademii věd (Institut stepi), kde svůj výzkum zaměřila na lišejníky jako indikátory znečištění přírody. Získala vědecký grant a tématu lišejníků se odjela věnovat do Českých Budějovic, kde se později usadila natrvalo. Vědecký výzkum však po čase opustila a své znalosti zúročila při tvorbě originálních šperků. Dnes žije a tvoří v Českém Krumlově.

Olga Vondráková vyrábí šperky za pomoci unikátních elektrochemických procesů nazývaných galvanoplastika (electroforming) a galvanostegie (electroplating). Galvanoplastika byla objevena německým fyzikem, působícím v carském Rusku, M. H. Jakobim v roce 1838. Olga Vondráková techniku ruských mistrů a řemeslníků pečlivě nastudovala a svými odbornými znalostmi ještě vylepšila. Nejprve se věnovala poměďování. V současné době umí šperky i postříbřit a pozlatit. K výslednému dozdobení používá přírodní minerály. Ráda schraňuje přírodniny, které si přivezla z cest do nejrůznějších koutů světa nebo našla na procházce lesem. Nejprve z nich vybírá exemplář vhodný pro budoucí šperk. S prací pak pokračuje v laboratoři, kde se z modrého elektrolytu narodí měď. Pokovené kusy budoucích šperků opracovává bruskou, leštičkou a pájkou za pomoci cínu spojuje s korálky mezi sebou, doladí barvami nebo pomocí ohně vytvoří i piropatinu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

velikost  4x5,5cm

Šperky pod svou značkou Nature In Drop v Českém Krumlově tvoří Mgr. Olga Vondráková Ph.D., nadšená věkdyně zamilovaná do přírody, cest a tvorby. Starou ruskou techniku galvanoplastiky (elektroformingu) si upravila, vylepšila a jako první v Čechách začala používat k tvorbě šperků.

Každý kousek Olze projde rukama několikrát a každý je unikátem. Dva stejné lístečky v přírodě nikdy nenajdete... Ve spojení s jedinečnou krásou svých nositelek jsou šperky pravým unikátem, který vám bude denně připomínat kouzlo přírody.

Olga V._1